Joogast

Yin jooga õpetajate koolitus (tase 1)

Septembrist on joogahuvilistel, yin jooga õpetamist plaanivatel õpetajatel ja yin jooga õpetajatel (kes soovivad enesetäiendust) võimalik õppida eesti keeles Yoga Alliance yin jooga koolitusel (1. tase, 50h). Koolituse läbimine annab õpetajale kindla arusaamise ja taipamise, kuidas õpetada yin joogat funktsionaalselt, sihtalade ja toime põhiselt; kuidas üles ehitada yin jooga kavasid erineva taseme ja vanusega inimestele; kuidas tulla toime skeletiliste eripärade, vigastuste ja vanusega (anatoomia); kuidas/millistel juhtudel rakendada joogas wall (sein) ja/või assisted (aidatud) poose, polstreid, rihmu, plokke; milles seisena yin ning restroative jooga vahe. Süsteemne eestkeelne õppematerjal annab mistahes joogastiili õpetajale või praktiseerijale arusaamise asendite funktsionaalsusest, inimekeha eripäradest ning oskuse varieerida asendeid sihtalade põhiselt (mitte pooside esteetikast või alignementist lähtudes).

Kokku on Level 1 taseme läbimiseks neli nädalavahetust (laup – pühap kell 10.00-16.30) ning eksam (teooria ja praktika õpitud materjali põhjal).

  • Yin jooga: puusad, põlved, sääred, labajalad

23.-24. sept ja 21.-22. okt

Teemad: puusade, põlvede, jalalabade asendite arhetüübid. Reie mandala

a)Shoelace e Gomukasana (9 põhipoosi + variatsioonid). LAB: skeletilised eripärad ja anatoomia*

Sekeltilised segmendid (reis, vaagen)

Lihasgrupid (tuharad, reie väliskülg, lai sidekirme pingutaja)

b)Saddle e Supta Vajrasana (10 põhipoosi + variatsioonid). LAB: skeletilised eripärad ja anatoomia

Skeletilised segmendid (varbad, hüppeliigesed, põlved, vaagen)

Lihasgrupid (reied, puusapainutajad, q.l.t.)

c)Dragon e Anjaneyasana ( 9 põhipoosi + variatsioonid). LAB: skeletilised eripärad ja anatoomia eesti keeles

Skeletilised segmendid

Lihasgrupid

*Skeletilised eripärad, anatoomia = 14 skeletilist segmenti, lihasgrupid, kõõlused, sidekoed, sidemed – prakilised LABid, kuidas mõista tension ja compression ilmnemist.

Puusade-põlvede asendite wall ehk seina yin jooga asendid ning assisteeritud ehk assisted yin asendid. Vigastused, rasedus.

Muud teemad: yin jooga “suutrad”, eesmärgid, õpetamise metodoloogia, tension-compression, esteetiline vs funktsionaalne lähenemine joogas.

Eksam: reie mandala valdamine (luud, lihased), ühe poosi perekonna õpetamine; assisted yin ja wall yin pooside rakendamine vigastuse, eri probleemide korral.

  • Yin jooga: selg, ülakeha, kael, pea

25.-26. nov ja 16.-17. dets

Teemad: selja, ülakeha, käte, kaela asendite arhetüübid. Ülakeha mandala.

d)Caterpillar e Paschimottanasana (7 põhipoosi + variatsioonid). LAB: skeletilised eripärad ja anatoomia

Skeletilised segmendid

Lihasgrupid

e)Dragonfly e Baddhakonasan ( 6 põhipoosi + variatsioonid). LAB: skeletilised eripärad ja anatoomia

Skeletilised segmendid

Lihasgrupid

f)Twistis (pöörded põrandal, istudes, püsti): (8 põhipoosi + variatsioonid). LAB: skeletilised eripärad ja anatoomia

Skeletilised segmendid

Lihasgrupid

  1. g) Dog (4 põhipoosi + variatsioonid). LAB: skeletilised eripärad ja anatoomia

Skeletilised segmendid

Lihasgrupid

*Skeletilised eripärad, anatoomia = 14 skeletilist segmenti, lihasgrupid, kõõlused, sidekoed, sidemed – praktilised LABid, kuidas mõista tension ja compression ilmnemist.

Ülakeha pooside wall ehk seina yin jooga asendid ning assisteeritud ehk assisted yin asendid. Vigastused, rasedus

Kuidas õpetada funktsionaalselt, funktsionaalse teadlikkuse tasemed (3) õpetamisel; Yin jooga õpetamine, energiakurvid, tunni Bhava, yin ja rasedus

Eksam. Torso ehk ülakeha mandala valdamine. Ühe poosi perekonna õpetamine; assisted yin ja wall yin pooside rakendamine vigastuse, eri probleemide korral. Yin jooga tunni kava koostamine.

Yoga Alliance diplomi saamiseks tuleb osaleda mõlemal koolituse moodulil. Kes soovib enda arendamiseks või värskendamiseks õppida, võib osaleda ennast huvitaval moodulil (ala- või ülakeha).

Koolituse hind: kaks moodulit ehk neli nädalavahetust 600 EUR (Level 1 tase)

Kes soovid õppida enesearenduslikul eemasmärgil, võib valida ka kahest moodulist ühe. Sel juhul on hind ühe mooduli kohta 400 EUR (ala või ülakeha moodul).

Level 2 Yin jooga kursusel osalemiseks (toimub 2018) on vajalik mõlema mooduli läbimine.Level 2 Yin jooga teemad: meridiaanisüsteem, mindfulness ja inner practices.

Õpetab Pille Eikner

Pille Eikner oon yin jooga õpetaja ja koolitaja, on oma diplomi Yoga Alliance 500h raames saanud yin joogas. Tema õpetajad on Paul Grilley ja Sarah Powers. Pille on ainuke Eesti õpetaja, kellel on 500h Yoga Alliance Yin jooga diplom ning kes on õppinud meister Paul Grilley juures.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga