See kätelseis ehk Adho Mukha Vrksasana pildil pole juhuslik. Võtsin septembris vastu otsuse teha seda füüsiliselt rasket ning head tasakaalu nõudvat asendit nii, et suudan ennast juhtida-valitseda – mitte et juhus juhib mind. Kes kätelseisu proovinud on, teavad, et alguses kohtud püsimise asemel kaosega: viskad jalgu õhku ja kukud lihtsalt tagasi! Panin paika plaani sihini jõudmisek: 3 korda nädalas kätelseisu-eritreening! See poole-aastane protsess, mis tegelikult jätkub, õpetas mulle enda ja jooga kohta nii mõndagi väärtuslikku.
- Kümned-tuhanded ebaõnnud kordused on möödapääsmatud meistriks saamisel
- Lõppeesmärgist tuleb lahti lasta ja keskenuda ainult käesolevale treeningule – muidu tekivad loobumismõtted liiga kiiresti, sest päevad pole vennad ja me oleme inimestena vägagi ebastabiilsed!
- Protsessi kogemine on väärtuslik, sest saad enda kohta palju uut teada – näiteks avastasin pärast 6 kuud harjutamist, KUI tugevaks võib inimese füüsis ja vaim järjekindla distsipliini tulemusel muutuda!
- Ilmevad kaudsed kasud, mida ma ei osanud üldse ette näha: näiteks muutub kogu keha tugisammas – lülisammas koos kõige juurdekuuluvaga – nii tugevaks, et meditatsiooniasend muutub imelihtsaks – selg lihtsalt ei väsigi ära. Naudid 100% meele protsessides ilmnevat, sest füüsis ei nõu erilist tähelepanu.
- Õpid tundma ja märkama lihaseid, mida varem ainult anatoomiaõpikus olin näinud.BDG_2017
- Ja kõige lõpuks – ära loobu sihist ka kõige hämaramal hetkel! Usu endasse, ära jäta ühtegi treeningut vahele – nii saad selle, mida soovisid!
“Mida enam jõuad oma keskmesse, seda paremaks muutub tasakaal.”