Joogast, Määratlemata, Toidust

Yin jooga – õhtul või hommikul?

❓Kas yin joogat on tõusam prakitseerida hommikul 🌝või õhul🌗?
Kuulen seda küsimust ikka ja jälle ning jagan oma tähelepanekuid venitamise toime kohta.
1️⃣✅Kohe pärast ärkamist on venitused korralikuks väljakutseks, sest fastsiad ning lihassidekoed on õhtuga võrreldes tublisti jäigemad – keha tuleb sõna otses mõttes “üles sulatada”!
Asi on selles, et tugikudede kiud liimistuvad ja kleepuvad kokku igasuguse passiivse tegevuse, sh magamise, pideva istumise ja sundasendite käigus ning saavutavad oma endise elastuse ja kuju alles venitamise ning liigutamisega.
2️⃣✅Hommikune yin jooga praktika – ehkki ebamugav, vahel lausa valus – tasub ära, sest elavdab tugikudede ainevahetust ja ergutab uute fibroplastide teket, mis toodavad aktiivselt uut rakuvaheainet.
Aitad ise kaasa sellele, et Sinu kehas ei tekiks adhesiooni – sisemiste pindade üksteise külge liimumist, mis põhjustab kangust, valulikkust ja liikumatust!
🆗✅3️⃣Mõistagi toimivad need booused ka õhtusel praktiseerimisel.
🔶🔷✔️Regulaarsed yin jooga harrastajad on jaganud, et õhtuti on venitus-aistingud pehmemad, keha on rohkem “lahti” ning põhiline mõju toimib hoopis närvisüsteemile.
4️⃣✅Pikad venitused lubavad lõdvestuda, soosides parasümpaatilise närvisüsteemi tööd,mis käivitab “rest & digest” programmi👏🔝🙏
See on otsekui palsam pingul ja ärevale meeleseisundile – yin jooga praktiseerijad tunnistavad, et on muutunud ajaga sisemiselt palju rahulikumaks.
Mis saab olla paremat sellest, et saad ennast uuendada ja noorendada seespidiselt, oskad keha kuulata ja tunned ennast oma kehas hästi?
Selge on see, et minu jutus on iva sees, aga järele proovi ikka ise.
Kui sa tahad seda kogeda, tule yin joogasse. Tunnid algavad juba 16. augustis (tasuta🆗🔆👏)
Kui sa tahad aga õppida ennast või teisi selles protsessis aitama, kutsun sind õppima.
Yin jooga “Alused ja arhetüübid” algab 10. septembril !
Rohkem infot leiad  www.blackdog.ee/koolitused