Joogast, Määratlemata, Toidust

Mis on yin jooga maagia?

Kui närvisüsteem pingestub, nõrgeneb meridiaanisüsteem.

Kui meridiaanisüsteem tugevneb, rahuneb närvisüsteem.

See kirjeldab minu arvates kõige paremini  yin jooga „maagiat“  e toimet ning seletab, miks yin on üks popimaid tunde joogasaalides ja spordiklubides.

Kõlab imelikult, aga väga suur osa inimestest (kui nad tulevad joogasse) ei teagi, kuidas lõdvestuda. Pidev sooritamise pinge on peal, see on pugenud nii sügavale naha alla, et  pingeseisundist saab normaalne igapäevane seisund.

Muidugi pole pidev pingeseisund mugav – see teeb närviliseks, äkiliseks, rahutuks, haigeks.

Asi on selles, et kui närvisüsteem on pinges, on energia liikumine kehas takistatud.

Siit tuleb ütlemine, et meridiaanisüsteem on nõrgenenud – qi või praana või energia vaba loomulik vool on hakitud, kehas tekib tasapisi energiakriis. Närvilõpmed, mis monitoorivad keha üldist seisundit ja annavad info peaajule, paiknevad ju selles samas pingeseisundis kehas!

Yin joogas me alustame tegelikult oma keha lõdvestamise õppimisest ja keha kuulamisest. Jah, oleme ajas kaotanud niivõrd elementaarse oskuse ja kahjuks ei õpetata seda ka kooli –  kehalises õpime pigem täitma norme, võistlema ja konkureerime.

 

Yin joogas alustame keha mõjutamist sihtalade kaupa. Sihtala ei ole punkt, vaid laiem piirkond kehas (näiteks tuharad, alaselg, õlad), kuhu on tekkinud liikumatusest, vanusest, tugevast treeningust, traumast lihassidekoe pinge.

Alguses võib see olla valus ja ebamugav, kuid õnneks on yin joogas niivõrd palju asendite variatsioone, et isegi Buratiinod saavad hakkama –  yin jooga õpetab oma keha kuulama ja aktsepteerima, mitte seda ümber kujundama.

 

Aeg, lõdvestus ja kehale jõukohane asana töötavad nii, et enesetunne muutub järjest paremaks. Yin jooga tunni lõpus ütlevad paljud, et keha on kergem, sisemise virr-varri asemel on rahu ja vaikus.

See on märk, et energia on saanud liikuma – sisemise loomuliku rütmi taastumine võimaldab närvisüsteemil rahuneda. On palju parem olla – hakkad seda seisundit soovima üha uuesti ja uuesti, kuni oma kehas elamine muutub taas loomuliku heaolu seisundiks. See on väga hea koht, kus elada ja luua.

Õpetan sellel aastal veel ühe korra Yin jooga koolitust „Alused ja arhetüübid“ ja sinna on koht kahle huvilisele, 10.-12.09 ja 24.-26.09 2021.

 

  1. aastal on samuti võimalus õppida Yin joogat ühel korral, 6.-10. 07 2022

Rohkem infot www.blackdog.ee/koolitused/