Näitan 1–12 tulemust 72-st

Näita küljepaani
Sulge

Uus! Yin jooga: pehme avanemine seljas ja külgedes

10,00
75-minutiline praktika algab häälestusega ning sisemaailma uurimisega. Järgneb yin jooga praktika, mis algab selja soojendusega. Fookuses on pöörded, külgede avamised ja ettepainutus. Praktika käigus tehtavad pöörded mõjutavad lülisammast ette- ja tahapainutuse suunas.  Külgede avamine lubab teadvustada  alaselja paremat ja vasakut poolt ning avada puusapiirkonda läbi reie väljapoole pöörde. Praktikat tasakaalustab viimases osas rahulik ettepainutus. Tund sobib igal tasemel harjutale. Tundi naudivad kindlasti need praktiseerijad, kes on eneseuurimise teed alustanud ning saavad võimaluse juhenduse kaudu märgata sisemaailmas toimuvat. Praktikat juhendab Pille Eikner. Praktika on salvestatud Black Dog joogas 26. januaris 2021.
Sulge

Uus! Yin jooga: autopiloot vs teadvustamine

10,00
Teadvustamine on inimese ainuke tööriist, mis toob lõputust asjade hulgast välja konkreetse detaili, sihtala, teema ehk objekti, muutes selle selgeks, realistlikuks ja vaadeldavaks. Teadvustamine lubab rahulikult uurida midagi, mis oli varem fookusest väljas. Teadvustamise vastand on  autopiloot: automatiseeritud programm, mis käivitub vastavalt sellele, kuhu su teadvuse fookus langeb. Igal inimesel on autopilootide kompleks erinev, fakt on see, et enamus inimesi toimib igapäevaselt autopoloodil. Kuidas käib teadvustamine? Õpetaja Pille Eikner juhendab Sind läbi yin jooga praktika ja aitab teadvustada  su keha, hoida teadvustamise kohal. See on suur puhkus mõtlevale meelele, mis kipub "ketrama"  peas lõputa lugusid. Tunni asanapraktika keskendub kätele, õlgadele, külgedele, seljale ja puusadele. Tegemist on väga rahuliku praktikaga. Praktikaks on vaja polstrit või tugevamat patja, joogarihma (või vööd), joogamatti või -vaipa. Tund on salvestatud 19. jaanuaril 2021 Black Dog jooga stuudios.
Sulge

UUS! Yin jooga: tõhusad venitused pärast füüsilist pingutust (treeningut või tööd)

10,00
Mistahes füüsiline pingutus: töö tegemine, suusatamine, rattasõit, jooksmine, jõusaalitrenn võtab keha korralikult läbi. Pärast seda on kasulik lubada endale korralik venitus, et vabastada lihaspinged suurematest lihasgruppidest. Yin jooga on kõigile jõukohane ja arusaadav praktika, kus asanates püsitakse pikemalt ning pooside sihalades hoitakse võimalikult palju lõdvestust. See yin jooga praktika "töötab" läbi  reiepealsed ja puusapainutajad, selja ja õlavöötme. Lisaks sellele aitab juhendatud praktika lõdvestuda ning närvisüsteemil rahuneda. Praktika jaoks on vaja joogaplokki (sobib ka raamat) ning matti või vaipa. Praktikat juhendab Pille Eikner. Praktika on salvestatud 17. jaanuaril 2021 Black Dog joogas
Sulge

UUS! Vinyasa flow: ettepainutused

10,00
Vinyasa flow praktika sobib kõigile, kes on jooga ABC'ga tuttavad: arusaam oma keha painduvusest-tugevusest on olemas, ujjayi hingamine on selge, arusaamine ja kogemus lukkude tööst ja fookuse hoidmisest on olemas. Tund algab Päiksetervitus A ja B variatsioonidega, kust liigud kõige olulisemate seisupooside juurde: Trikonasana A ja B, Parsvakonasana, Ardha Chandrasana A ja B, Parsovtonasana - liigud läbi vinyasa, tugevdades oma randmeid, õlgu ja taljet. Seisupooside seeria lõppeb tasakaalu ja puusade avamist lubava Ardha Baddha Padmottanasana - poollootos asanas ettepainutusega. Istepooside fookus on ettepaninutustel ja puusade avamisel. Õpetaja Pille Eikner juhendab Sind kõige olulisemates ettepainutustes nagu näiteks Janusirsana, Marichasana A, Triangamuka Ekapada paschimottanasana. Praktika lõpuosas saad harjutada Supta Konasanat, Matsyasanat ning Yogamudrasanat. Tund lõpeb lõdvestusega. Tund on salvestatud Black Dog joogas 18. januaril 2021.
Sulge

UUS! Yin-yang: pehmelt voolav kulg

10,00
Mis on flow? Vaba voolamine, kus see, mis voolab, leiab voolusängi ka takistuste kõrval. Tund põhineb pehmel liikumisel, mis tasapisi avab olulisemad liigesed ja selja. Käivitades pehmelt energiat, liigud soojendustest tunni mini-vinyasasse, kus koormus pole randemetel, vaid fookuses on enam puusad ja jalad. Tunni teises pooles on pikemad yin asanad puusadele ja jalgadele. Õpetaja Pille Eikner juhendab tundi nii, et saad välja tulla oma mõtlevast meelest ning satud iseenda kogemisse - vahetusse enesevaatlusesse, kus kehal on piisavalt aega avaneda ja kohaneda. Inspireeriv muusika aitab sul leida ennast flow's, kus esiplaanile kerkib oluline ja olmeline nihkub tahaplaanile. Tund lõpeb sügava lõdvestusega. Tund on salvestatud 2021 alguses Jooga-aidas Tund kestab 75 minutit.  
Sulge

UUS! Yin jooga – kui sa istud liiga palju

10,00
Istud liiga palju? Istumine on kaugtöö, kontritöö ja ka puhke-aja põhiline "sundasend". Isegi kui istumine tundub mugav, tekitab see pingeid jalgades, vaagnas, seljas ja õlavõõtmes. See yin jooga praktika aitab tasanadada liigsest istumisest tekkinud ebakõlasid füüsilises kehas. Praktika algab hääestuse ja saabumisega. Alustad puusapiirkonna pehme avamisega, millele järgneb õlavõõtme - parema ja vasaku käe - pingetest vabastamine. Edasi liigud puusapainutajate ja reiepealsete survestamise juurde -  just puusapainutajatesse tekib istumisega lühenemine. Pärast esimeset sügavamat jalapiirkonna avamist tunned märgatavat muutust. Jätkad jala tagumiste liinidega - tagareied, sääred - ning puusadega. Õpetaja Pille Eikner näitab iga asana puhul mitmeid, erineva sügavus-astmega poose. Praktika sobib nii edasijõundule kui alustajale. Palun võta praktika juurde 1 jooga-pokk (või paksem raamat), joogaploki asemel võid kasutada ka polstrit. Praktika tegemiseks on vaja ka joogarihma või käepärast abivahendit (hommikumantli vöö, käterätt). Lõdvestav muusika muudab praktika veelgi nauditavamaks. Lõpulõdvestuseks varu pleed ja soojad sokid. Tund on salvestatud 2021. aasta alguses Jooga-aidas.
Sulge

Hatha jooga energeetiline praktika (sobib eriti hästi hommikuks)

10,00
1h 11 min kestev praktika sobib ideaalselt hommikuks, kui sa pole veel midagi söönud, sest praktiseerid mitmeid Hatha Yoga Pradipikast tuntud puhastavaid tehnikaid nagu näiteks bahir humbhaka (hingamise peetus väljahingamise järel) uddiyana bandha tegemiseks ning Agnisara kriyat, mis eeldavad tühja soolestikku ning aktiveerivad Päikesepõimiku, äratades sisemise tule. Õpetaja Pille Eikner selgitab tehnikate nüansse ning saad oma hommikurituaalidele lisada puhastavad ja noorendavad tehnikad, mida joogid on praktiseerinud sajandeid. Järgnevad mitmed soojendavad harjutused seljale ning pikemalt praktiseerid kahte jooga-asanat: Salamba Sarvangasanat e Turiseisu ning selle vastuasendit  Masyasanat e Kala poosi. Turiseis on seljale oluline inversioon ja seda asanat peetakse pooside kuningannaks. Sellega koos elavnevad kõik siseelundid eesotsas neerupealsetega. Toimub uuenemine ja puhastumine. Turja ja kaela tagaosa avanevad ja seisukunud energia pääseb liikuma. Matsyasana on eelmise harjutuse vastupoos, mille käigus viid selja tahapainutsse ning avad tõhusalt südame ja kurgupiirkonda. Asendites püsid pikemalt ning saad teada nende toimest ja sooritamise nüanssidest. Tund lõppeb lõdvestusega.
Sulge

Yin jooga praktika edasijõudnutele: tasakaalustades vastandeid

10,00
 • 1h 22 min yin jooga praktika on sobiv yin jooga regulaarsetele praktiseerijatele, kellel on selged yin jooga asanate arhetüübid ja kes teavad, milliseid variatsioone sihtalade mõjutamiseks kasutada. Õpetaja Pille Eikner annab iga poosi alguses asanale 2 variatsiooni ja nimetab sihtalad, kuid pikemalt asana füüsilisel poolel ei peatu.
 • Yin jooga tunni põhiline fookus on hoopis teadveloleku suurendamisel ja suunamisel. Uurid buddhi aspekti jooga filosoofias ja iseendas ning harjutad selle seisundi kultiveerimist ja kasutamist.
 • Yin jooga tund puudutab vastandeid: füüsilise keha paremat ja vasakut poolt, peenemal tasandil pingalat ja idat; autopilooti ja teadvelolekut.
 • Praktika käigus koged nende tasandite olemasolu iseendas, õpid neid eristama ja teadvustama.
 • Tund algab lõdvestusega Savasanas, järgneb asanapraktika keha parema poole mõjutamiseks, kasutades yin jooga 4 arhetüüpi. Seejärel liigud vasaku kehapoole juurde. Tunni kestel praktiserid ka viloma ujjyai pranayamat.
 • Tund on salvestatud 28. septembril Black Dog jooga tunnis.
Sulge

Dünaamiline vinyasa jooga praktika kogenud praktiseerijale

10,00
 • 75-minutiline vinyasa jooga tund on dünaamiline, väljakutset pakkuv praktika kogenud praktiseerijale, kes orienteerub vabalt ka keerulisemates asanates.
 • Praktika algab Kapalabhati hingamise ja Surya Namaskara soojendava vooga ning jätkub seisupoosidega: saad püsida staatiliselt Trikonasana, Ardha Chandrasana, Baddha Virabhadrasana, Parsvakonasana jt asanates, hoides samal ajal samavritti pranayamat. Praktiseerid ka asanate parivrtti variatsioone ning lisaks mitmeid tasakaalu ja stabiilsust nõudvaid seisuasanaid. Väljakutseks on hoida fookust, pranayamat, asanat ja teadvelolekut.
 • Vinyasa tunni väljakutsed jätkuvad asanapraktikaga matil, kus liigud läbi Marichasana keerulisematest variatsioonidest.
 • Tahapainutustes avad selja Dhanurasana seeriaga.
 • Praktika lõpeb Sarvangasana ja Matsyasanaga, millele järgneb juhendatud lõdvestus.
 • Praktika on salvestatud 28. 09 2020 Black Dog jooga stuudios tunnis.
 • Praktikat juhendab Pille Eikner
Sulge

Yin jooga praktika: yin side of yin

10,00
 • Yin on omadussõna, mis saab tähenduse alles kontekstis, mis on vajalik nähtuste, omaduste, tegevuste, piirkondade, kehaosade, aga ka joogastiilide kirjaldamiseks.
 • Uurime praktika käigus teatud kvaliteete iseendas, mis viitavad yin tüüpi meeleseisundile, tajule, energiale ja kogemusele. Märkad nende puudumist või tasakaalu oma kehas, energias ja meeleseisundis.
 • Füüsilises plaanis on praktika üles ehitatud nii, et saad kogeda nii lihtsamaid kui väljakutset sisaldavaid asanaid.
 • Saad kogeda ja avastada, millistes piirkondades on sinus kehas vastupanu, pinge, " ruumi puudus"  - uurid seda nii füüsilisel kui energeetilisel tasandil.
 • 65- mituline praktika lõpeb lõdvestava Savasanaga.
 • Tund sobib igal tasemel praktiseerijale.
Sulge

UUS! Yinyasa – eriline yin jooga tund, kus pole mingit pistmist vinyasaga

10,00
 • Yinyasa on eriline yin jooga tund, kus asanapraktika on üles ehitatud tavapärasest yin jooga tunnist erinevalt: liigd poosist poosi pausideta ning pikemad puhkused on "seeriate" vahepeal.
 • Asendites püsitake pikalt (5 min), seetõttu on oluline kasutada polstrit, plokki ja rihma enda abistamiseks.
 • Praktika algab  sisereite ja puusade sügava avamisega.
 • Edasi liigud pehme tahapainutuse suunas, jätkates ülaselja ja õlavöötme survestamisega. Nii õlad kui käed saavad korralikult "läbi võetud". Õpetaja Pille Eikner annab kõigis asanates Sulle variatsioonid, mis lubavad poose teha ka pehmelt (pehmemalt), kuna kõigi luud ja pehmed koed on erinevad.
 • Praktika jätkub puusapainutajate ja reie nelipealihaste avamisega.
 • Praktikasse valitud pöörded võimaldavad avada selga tahapainutuse suunas, andes võimaluse avada rinnakut (eest) ja käte sisekülgi.
 • Tund lõppeb ettepainutusega ning Savasanas saad kogeda praktika järelmõju.
 • Tund sobib igal tasemel praktiseerijatele.
Sulge

Vinyasa drill: spetsiaalne praktika tugevuse, vastupidavuse ja fookuse kasvatamiseks

10,00
 • 75-minutline praktika on sobiv neile, kes tahavad edasi arendada  tugevust, vastupidavust ja fookust, mis on vajalik kesk- ja edasijõundud tasemele praktiseerijatele.
 • Õpetaja Pille Eikner jagab vinyasa tunni käigus oma "retsepti", mis aitab edasi nii ashtanga jooga, power jooga kui vinyasa jooga praktiseerijaid.
 • Alustad "holly body and pelvis" harjutustega, mis on aluseks juureluku ja kõhuluku aktiveerimisel ning kere tugevust nõudvate asanate praktiseerimisel. Sageli on efektiivse "lukusüsteemi" puudumise taga suutmatus valitseda ja juhtida kere ja vaagnapõhja kõige sügavamaid lihaseid.
 • Jätkad kõhu ja seljapiirkonna tugevamisega.
 • Erilist tähelepanu saad pöörata nö põranda-vinyasa liikumise detailidele (see osa vinyasast, kus liigud istepoosist allavaatava koera poosi), mida teed käte vahelt "läbi" , "taha" ja "ette" liikumiseks. See on suur väljakutse paljudele: kuidas tõsta ennast matilt enda käte abiga üles nii, et tekib ruum liikuda Adho Mukha Svanasanasse ja sealt uuesti (tagasi) Dandasanasse.
 • Praktika jätkub randmete, küünarliigeste ja õlavöötme tugevdamisega.
 • Kogu tund pakub korralikku väljakutset, kui teed kõik kaasa!